0264 274 9688


0532 344 2401

09:00/18:00

17-21 MAYIS 2017 MİSTİK BİR YOLCULUK KUDÜS
 
 
17-21 MAYIS 2017 MİSTİK BİR YOLCULUK KUDÜS , İstanbul Çıkışlı
Ana Kategori : Yurtdışı
Alt Kategori : Kültür Turu
Süre : 4 Gün
Vize : Gerekli
Talep Gönder

Tur Programı

17 Mayıs — 21 Mayıs 2017 ( 4 Gece / 5 Gün )

KUDÜS KÜLTÜR TURU

Telaviv / Yafa / El-Halil / Beytlahm / Eriha / Lüt Gölü (Ölü Deniz)/ Telaviv
TUR PROGRAM!

1. Gün ( Çarşamba ) Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları Tela. kontuan önünde en geç saat 16.30' de buluşma. Işlemler sonrası saat 18.55' de Telaviv' e hareket ve saat 21.00 de yarış. Pasaport kontrol işlemlerinden sonra Kudüs' e hareketle Otele yarış konaklama.

 1. 1.Gün ( Perşembe ) Sabah 07.00 — 08.00 arası kahvaltı ve 08.00 de hareketle Bahai Bahçeleri ve Tapınağı,19. Yüzyılda Iran'da Bahaullah tarafından kurulan insanlığın ruhsal birliğine odaklanan tek tannlı dinin k urucusu Bahaullah İran'dan sürgün edilince Osmanlı'ya sığınmıştır. Oğul Abdul-Baha'nın önderliğinde gelişen dinin en güzel eserleri burada bulunmaktadırZiyaretimizin ardından Akka'ya yöneliyor ve Hz.örner'in 638 yılında kurduğu şehirde, Akkal.lesrni, Haçlı seferleri döneminden kalma tünelleri, Osmanlı dönemine ait olan O Cezar Cami, Osmanlı Kalesi, Han el lindan ve yüzlerce çeşit baharatın satıldığı Türk Çar, ı'sını göreceğiz. ( Camii ve diğer eserlerin rn üsaitliğine göre içine girilebilmektedir.) Gezimizin ardından Kuzey Israirin en büyük şehri olan ve Hz.lsa'nın çocukluğunun geçtiği Nasıra şehrine doğru hareket ediyoruz. Burada Meryem Ana'ya Melek Cebrail'in Hz.lsa'ya hamile olduğu m üjdesinin verikigi Mervem'in Evi'nin üzerine inşa edilen ve Ortadoöunun en büyük kilisesi olan Müjde .1isesi'ni ziyaret edeceöiz. Tel Aviv'e hareket ediyoruz. Beyaz evleri ile UNESCO Dünya Mirasları Listesine giren Tel Aviv , Akdeniz'in en hareketli şehirlerinden biridir.Tel Aviv'de yapacağımız şehir tııru sırasında; 1930'Iu yıllarda modern akını etkisi ile yapılan ve Bauhaus mimarisi evleri ile Tel Aviv'in en ünlü caddesi Rotschild. adını 1995 yılında öldürülen İsrael başbakanı İzak .bin'den alan İsrail'in en büyük meydanı Rabin. Tel Aviv'in 1906'da ilk kurulan mahallesi Newe Tsedek. Osmanlı döneminden kalma Hicaz yolu üzerindeki tren istasvonu Mireceıöimiz önemli noktalar. Sehir turumuzun ardından Eski Yafa'ya gidiyor ve tarihi Yafa sokaklarını keşfediyoruz. Abdülhamid Saat Kulesi , Valilik Sarayı, Tarihi Liman, çarşı ve eski evlerigöreceğizve dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Yafa'rlın 5000 yıllık tarih i hak kında bilgilerallyoruz. gezi sonrası Kudüs'teki Otelimize dönüş akşam yemeği ve geceleme.

 2.  

 3. 2.Gün (cuma) Sabah saat 07.00-08.00 arası kahvaltı ve saat 08.00' da hareketle tur için El-Halil şehrine varış..rada, Yahudilerce de kutsal sayıları Harem, İbrahiM'yi ve bu kapsamda Hz. İbrahim, Ftz İshak, Hz Yak ııp ve Hz Yusuf Peygam berlerin ve eşlerinin kabirlerinin ziyareti sonrası , Kudüs' e dönüş sonrası Hazreti Meryem ve ebeveynlerinin medfun bulunduğuna inanılan .lise ile Hazreti Davud türbesini ve Fz. İsa'nın son akşam yemeği yediği yeri ziyaret Eski Kudüs içerisin.n geçerek Mescid-i Aksa' ya yarış. "Cuma namazı k ılmak isteyenler için mola". Sonrasında Mescid-i Aksa ziyareti..ble Camii, Kubbe. Sahra, Mervan Mescidi, i<ıyarn etKilisesi, Sonrasında Ağlama Duvarı ve Eski Kudüs çarşılarında alışveriş ve sonrasında otele dönüş, akşam yemeği ve gecelerne

 4.  

 5. 3.Gün (Cumartesi) Sabah saat 07.30-08.30 arası kahvaltı ve saat 09.00' da Eriha ve Lut Gölü turu için hareket. En eski yerleşim yeri olarak tarihlenen Eri.' da, I,. İsa'nın vaftiz edildiğine inanılan nehirde panoraınik seyir ve fotoğraf molası. Lut kayılı inip helak olduğu Sodom ve Gornore şehirlerinin altında kaldığı ve denizseviyesinden 400 m aşağıda bulunan Lut Gölü ve göl' de 45 dk. Serbest zaman, giriş ücreti ekstra olupziyaretçiler tarafından iidenir. Sonrası Hz. Musa türbesi ve alışveriş m olası, sonrası Beytlahm şehrine geçiş ve öğle yemeği motası. Burada tarihi bir k ilise (Beşik Kilisesi) için. kalan Hazreti İsa'nın doğduğu yeri ziyaret. Sonrasında Kudüs'e Zeytin Dağına hareket, buradan kuşbakışı Kudüs' ü temasa ve bilgilendirme.SahabeTürbeleri hakkında k ısa bir bilgilendirme ve sonrasındaYükseliş Kilisesi gezileri sonrası Otele dönüş, akşam yemeği ve geceleme.

 6.  

 7. 4.Gün (pazar) Sabah saat 03.30 hareketle Telaviv Hayalim anına hareket ve çıkış işlemleri sonrası saat 06.20' de Sabiha Giikçen Havalimanı. hareketle 08.30 de yarış.

 8. not:içerik aynı kalmak kaydıyla programda değişiklik yapılabilir*

 9. Liste vizesi alındığından pasaportlara vize uygulanmarnakta ve giriş-çıkış kaşesi vurulmamaktadır.

  FİYATLAR (USD-Amerikan Doları)

  OTEL   Ritz

  İki / Üç Kişilik Odada Kişibaşı   770 USD

  Tek kişilik oda                             930 USD

 10. Mescid-i Aksa' ya yürüme Ritz Hotel Eski Kudüs'te yürüme mesafesindedir.

Ritz Hotel ,

Ritz Hotel, Doğu Kudüs'ün ticari bölgesinde, Eski Kent bölgesine 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Otelde ücretsiz otopark, klimalı modern odalar ve panoramik manzaralı bir çatı terası bulunmaktadır.

Ritz geniş ve modern odalarla hizmet vermektedir. Tüm odalarda düz ekran uydu TV ve ücretsiz Wi-Fi erişimi mevcuttur. Bazı odalarda şehir merkezine bakan bir balkon vardır.

Otelin açık büfe restoranında İsrail ve dünya mutfaklarından spesiyaliteler sunulmaktadır. Doğu ve Batı Kudüs manzaralı çatı terasında içeceklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Otel, Doğu Kudüs Merkez Otogarı'na ve Hz. İsa'nın gömülüp yeniden dirileceğine inanılan Kabir Bahçesi (Garden Tomb)'ne yürüyerek 5 dakika uzaklıktadır. Sadece kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alan Eski Şehir, açık hava pazarları ve ilgi çekici tarihi ve kutsal mekanlarla doludur.

Bu, bağımsız değerlendirmelere göre konuklarımızın Kudüs noktasında en beğendikleri kesim.

Bu tesis ayrıca Kudüs'teki en iyi fiyat/fayda oranına sahip! Bu şehirdeki diğer tesislerle karşılaştırıldığında konuklar paralarının karşılığında daha fazlasını alıyorlar.